Svarīgi padomi ceļojumam

Svarīgi padomi ceļojumam uz Ķīnu

Ķīna var šķist pavisam cita pasaule, īpaši, ja ceļojat tur pirmo reizi. Lai jūsu ceļojums noritētu raiti, nepieciešami daži tehnoloģiski sagatavošanās darbi. Šajā visaptverošajā ceļvedī atradīsiet būtiskākos tehnoloģiju padomus un rīkus, kas palīdzēs baudīt neaizmirstamu vizīti Ķīnā.

Neaizmirstiet lādētāju un citus svarīgus piederumu

Iesaiņojot ceļojuma somu uz Ķīnu, iekļaujiet universālos tehnoloģiju piederumus, lai izvairītos no situācijām, kad ierīcēm beidzas enerģija vai rodas elektrības problēmas. Pareizais uzlādes aprīkojums pasargās no nepatikšanām.

Portatīvā uzlādes baterija (power bank) ļauj ērti uzlādēt viedtālruni, kameru, austiņas vai jebkuru USB ierīci esot ceļā. Modeļi ar 10 000 mAh vai lielāku jaudu spēj vairākas reizes pilnībā uzlādēt viedtālruni. Tie ir neaizvietojami, ja esat tālu no viesnīcas.

Noteikti paņemiet arī svešzemju spraudņa adapteri, kas der Ķīnas elektrības rozetēm (Ķīnā izmanto 220V un A, C, I tipa kontaktligzdas). Bez adaptera nevarēsiet pieslēgt savas ierīces. Universālais adapteris ļauj pieslēgties jebkurā vietā.

Maksimālai ērtībai apsveriet iespēju iegādāties globālo ceļojumu adapteru komplektu – tas der vairāk nekā 150 valstīm un noderēs arī nākotnes ceļojumiem.

Iegādājieties uzticamu VPN pirms izbraukšanas

Viens no pirmajiem soļiem – uzstādiet VPN (virtuālais privātais tīkls) uz visām ierīcēm pirms izbraukšanas. Ķīnā daudzas populāras vietnes un lietotnes ir bloķētas. VPN ļaus apiet šos ierobežojumus un piekļūt savām iecienītajām platformām.

Rūpīgi izpētiet labākos VPN, kas darbojas Ķīnā. Meklējot internetā, varat izmantot ķīniešu meklēšanas frāzi “VPN 推荐” (VPN ieteikums). Noteikti uzstādiet un notestējiet VPN jau mājās. Labākais sniegums būs, ja pieslēgsieties serverim ārpus Ķīnas.

Instalējiet būtiskas lietotnes pirms ceļojuma

Pirms došanās ceļā uzstādiet un nokonfigurējiet lietotnes, kas būs noderīgas Ķīnā:

  • WeChat – svarīgākā lietotne Ķīnā. Ļauj sūtīt ziņas, veikt maksājumus, izsaukt taksometru u.c.
  • Gaode Maps – populāra navigācijas lietotne Ķīnā. Lejupielādējiet offline kartes.
  • Google Translate – ar kameras tulkošanas funkciju, darbojas arī bez interneta.
  • XE Currency – valūtas pārveidotājs, lai sekotu līdzi aktuālajiem kursiem.
  • VPN – nodrošina piekļuvi Google, Facebook, WhatsApp u.c. bloķētām vietnēm.

Iestatiet WeChat Pay vai Alipay maksājumiem

Mobilie maksājumi Ķīnā ir norma. Iestatiet WeChat Pay vai Alipay, lai norēķinātos ar telefonu, nevis skaidru naudu. WeChat Pay var piesaistīt Ķīnas bankas kontu vai dažas starptautiskās kartes, Alipay – arī starptautiskās kredītkartes.

Neliela skaidras naudas summa joprojām ir noderīga, taču mobilie maksājumi ļaus aizmirst par smagu maku.

Apsveriet iespēju iegādāties vietējo SIM kart

Ķīnas SIM karte atvieglo datu piekļuvi. To var iegādāties veikalos un telefonijas salonos. Nepieciešams atbloķēts tālrunis. Lejupielādējiet sava operatora lietotni (piemēram, China Mobile, China Unicom u.c.).

Nodrošiniet, ka ierīces ir uzlādētas un atbloķētas

Ņemiet līdzi adapteri un pārveidotāju, lai varētu uzlādēt ierīces (Ķīnā – 220V, A/C/I kontakti). Sazinieties ar operatoru, lai atbloķētu tālruni pirms brauciena. Pārbaudiet, vai viss darbojas un ir pilnībā uzlādēts.

Izmantojiet lidostas WiFi uzmanīgi

Lidostā uzmanieties ar publiskajiem WiFi tīkliem. Labāk pieslēgties WiFi viesnīcā. Ja tomēr pieslēdzaties – izmantojiet VPN un tikai oficiālos tīklus.

Secinājums

Ceļojums uz Ķīnu pirmo reizi var būt gan aizraujošs, gan izaicinošs tehnoloģiju ziņā. Sekojiet šiem padomiem, un jūsu brauciens noritēs raiti. Ar pareizajām lietotnēm, ierīcēm un zināšanām būsiet gatavs lieliskam piedzīvojumam Ķīnā!

Similar Posts