Kā ietaupīt naudu atvaļinājumā: 6 praktiski padomi

Kā ietaupīt naudu atvaļinājuma laikā, 6 praktiski padomi

Kā ietaupīt naudu atvaļinājumā: 6 praktiski padomi Jums nav jāatsakās no jūras un “viss iekļauts” sistēmas! Uzzināsim, kā padarīt savu ceļojumu budžetam draudzīgāku, nezaudējot komfortu.

Brīvdienas rudenī un pavasarī

Vasara ar pludmales brīvdienām un ziema ar slēpošanas kūrortiem ir atvaļinājumu sezonas kulminācijas laiks. Līdz ar to cenas šajā laikā ir augstākas un tūristu skaits ir lielāks. Kā alternatīvu var izvēlēties nesezonas laiku. Piemēram, septembrī un oktobrī rezervēt viesnīcu jūras tuvumā būs par aptuveni 10-15 % lētāk nekā vasarā. Turklāt rudenī jūs varat izvairīties no pastāvīga un intensīva karstuma, kas ne visiem patīk.

Mazāk izmaksā arī demisijas sezonas brīvdienas sanatorijās. Apmeklētāji saņems tādus pašus pakalpojumus un veselības procedūru kopumu kā vasarā, tikai par mazāku summu. Starp citu, “nesezonas” noteikums darbojas arī nedēļas griezumā: nedēļas nogalēs biļetes un dzīvošana viesnīcā ir ievērojami dārgāka nekā darba dienās.

Kā ietaupīt naudu atvaļinājumā: rezervējiet visu iepriekš

Eksperti uzskata, ka ceļojumu vajadzētu sākt plānot 3-4 mēnešus pirms ceļojuma, vai vēl labāk – sešus mēnešus iepriekš. Agrāka rezervācija dod vairāk laika dokumentu kārtošanai un maksām, kā arī plašāku datumu, viesnīcu un maršrutu izvēli. Vēl viens pluss – ceļojuma cena ir fiksēta, kas tuvāk ceļojumam, visticamāk, mainīsies ne uz labo pusi. Vienīgais izņēmums – budžeta karstās tūres, kas dažkārt parādās pat pāris dienas vai dienu pirms izbraukšanas. Taču šāds ceļojuma formāts nav piemērots visiem un ir atkarīgs no tā, cik elastīgs ir jūsu atvaļinājuma grafiks.

Izmantojiet tūrisma operatora pakalpojumus

Pastāv uzskats, ka tūrisma operatori ir nevajadzīgi starpnieki, kas palielina jūsu atvaļinājuma izmaksas. Patiesībā ir tieši otrādi. Tūrisma tirgū tūroperators darbojas kā vairumpircējs, tāpēc bieži vien komplekss piedāvājums, ko viņš veido, iznāk lētāks. Turklāt daudzi tūrisma operatori sadarbojas ar viesnīcām, kurās nav viegli patstāvīgi rezervēt vietas.

Veiciet eksperimentu: sameklējiet piemērotu ceļojumu no operatora un salīdziniet tā izmaksas ar atsevišķu komponentu – lidojuma, naktsmītnes, ēdināšanas – cenām. Bieži vien pirmajā gadījumā summa ir par 18-20 % zemāka. Prēmija būs tas, ka nebūs galvassāpju, kas saistītas ar atsevišķu biļešu iegādi, rezervāciju, transfēru no lidostas un maršruta plānošanu – neizbēgamiem ceļotāju vieninieku pavadoņiem.

Apsveriet alternatīvus galamērķus

Kā ietaupīt naudu brīvdienās: apsveriet alternatīvus galamērķus
Ir daudz veidu, kā pavadīt atvaļinājumu, un gulēšana pie baseina viesnīcā ir tikai viens no tiem. Tās var būt arī ekstrēmi un ne tik ekstrēmi pārgājieni dabā vai ekskursijas uz vēsturiskām vietām Balstoties uz savām interesēm, jūs varat pievērst uzmanību nišas brīvdienu veidiem – makšķerēšana, joga, velotūres, fitnesa nometnes. Šādā veidā jūsu brīvdienas būs bagātākas un veselīgākas.

Pārbaudiet pasākumu afišu – mūzikas vai gastronomijas festivāli var būt iemesls ceļojumam. Dabas rezervātu, nacionālo parku un dabas liegumu apmeklējumi sniegs mieru un klusumu.

Apsveriet alternatīvus transporta veidus

Aviopārvadājumi ir viens no lielākajiem izdevumu punktiem atvaļinājuma budžetā. Izpētiet dažādas iespējas: varbūt vilciena kupeja būs tikpat ērta, bet lētāka. Ja jums ir autovadītāja apliecība, varat apsvērt iespēju doties autotūrismā. Šādā formātā jūs varat brīvi plānot ceļojuma ātrumu un maršrutu, no kura, ja vēlaties, ir reāli pagriezties uz kādu iecienītu vietu.

Lai šādas brīvdienas nekļūtu par apgrūtinājumu – īpaši autovadītājiem – šādiem ceļojumiem labāk apsvērt īsus maršrutus, kurus var paspēt nedēļas nogalē. Piemēram, braucieni uz kaimiņu pilsētu vai valsti. Ja meklējat, šādus īsus un izzinošus maršrutus var atrast lielākajā daļā valsts teritoriju

Pārbaudiet dažāda formāta naktsmītņu cenas

Dārgās viesnīcas ir visredzamākā, bet nebūt ne vienīgā iespēja apmešanās vietai. Ja iepriekš sagatavojaties, visticamāk, tuvākajā apkārtnē būs arī citas. Atkarībā no infrastruktūras un sezonas tās varētu būt glampinga, kempinga, viesu mājas, kemperu mājas, īrēti dzīvokļi, hosteļi vai viesu nami. Visticamāk, prom no tūrisma maršrutiem ir autentiskākas vietas un izdevīgākas cenas.

Galvenais, kas jāņem vērā pirms alternatīvas nakšņošanas vietas izvēles, ir transporta pieejamība. Iespējams, zemo izmaksu priekšrocību iznīcinās nepieciešamība tērēt naudu par taksometru vai no tuvējās pieturas nest mantas kājām. Ja ceļojat ar personīgo automašīnu, nav lieki pārbaudīt ceļu stāvokli jūsu maršrutā, autostāvvietu pieejamību un laika prognozi. Iespējams, ka spēcīga lietus vai snigšanas dēļ jūs nevarēsiet nokļūt galamērķī.

Similar Posts